Berlin’deki Filistinli Tutsaklar Günü Gösterileri Polis Tarafından Yasaklandı

Berlin polisi, Samidun Almanya tarafından 15 ve 16 Nisan’da Filistin Tutsaklar Günü sebebiyle düzenlenmek istenen gösterileri yasakladı. Alman devletinin Filistinlilerin haklarına, özgürlüklerine, ifadelerine ve varoluşlarına yönelik bu saldırısı, Almanya’nın Siyonist İsrail devletine verdiği desteği gösteriyor.

1996’dan beri Berlin’de düzenlenen gösterileri Almanya 2021 ve 2022 yılında da yasaklamıştı.

Alman devleti bu yasaklama ile -Berlin polisi aracılığıyla- Siyonist işgal güçleri tarafından hapsedilen 4.800’den fazla Filistinliye saldırıyor ve Filistin Tutsaklar Günü’nü baskı ve susturma amacıyla hedef alarak adalet ve özgürlük mücadelesine karşı çıkıyor.

Filistinliler, sömürge işgali tarafından parmaklıklar ardına kapatılan Filistinli tutuklulara destek amacıyla her yıl 17 Nisan’da Filistinli Tutsaklar Günü’nü anıyor. Bu günde, işkenceye, çocukların hapsedilmesine ve hapsetmenin sömürgecilerin Filistin’in kurtuluşuna ve kendi kaderini tayin hakkına karşı bir silah olarak kullanılmasına karşı sesini yükseltiyor.

Filistin Tutsaklar Günü 68. gündür açlık grevinde olan Kadir Adnan’dan, Velit Daqqah’a, parmaklıklar ardında önderlik etmeye ve mücadele etmeye devam eden mahkumların isimlerini ve hikayelerini dünyanın tüm şehirlerine haykırdığımız uluslararası bir gün.

İsrail Jaabis, Ahmet Sedat, Mervan Barguti, Nael Barguti, Abdullah Barguti, Ahmet Manasra ve parmaklıklar ardındaki 4.800 Filistinli tutsağın yanı sıra Fransa’da 38 yıldır hapiste olan George Abdullah’ı ve Filistinli aktivistleri selamlıyoruz.

Berlin polisinin bu eylemini, Filistinli tutsaklar hareketine yönelik bir saldırı olarak görüyoruz ve tüm Filistin dostlarını onların derhal serbest bırakılması için daha da güçlü bir şekilde harekete geçmeye çağırıyoruz.