Fedayin belgeselinin Türkçe altyazılı ilk gösterimini Paris’te gerçekleştirdik

Emperyalizme ve Siyonizme karşı Filistin Dostları olarak, Corç Abdullah’a Özgürlük Birleşik Kampanyası ve ADHK ile ortaklaşa bir şekilde 21 Ocak Cuma günü Paris’te “Fedayin: Corç Abdullah’ın Savaşı” belgesinin gösterimini gerçekleştirdik. Dersim Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gösterimde, belgeselin Emperyalizme ve Siyonizme karşı Filistin Dostları militanlarının hazırladığı Türkçe altyazılı halini, çoğunluğu Türkiyelilerden oluşan fakat Fransız, Bangladeşli, Tunuslu ve Faslı katılımcıların da olduğu katılımcılar izledi.

​Etkinliğin girişinde kurduğumuz stantta platformumuzu tanıtan Türkçe ve İngilizce bildirilerin yanı sıra, Devrimci İşçi Partisi 6. Kongresi’nin kabul ettiği “Corç İbrahim Abdullah’a Özgürlük” başlıklı metnin Fransızca çevirisi de yer aldı.

Devrim şehitleri için yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan etkinlikte ilk olarak Corç Abdullah’a Özgürlük Kampanyasının bir militanı Fransızca olarak Corç Abdullah yoldaşı ve mücadelesini tanıttı. Filistin Dostları temsilcisi yoldaşımız da katılımcılara Türkçe seslenerek Corç Abdullah’ı Fransız emperyalizminin elinden alma kararlılığımızı vurguladı, tüm katılımcıları 27 Ocak’ta İdari Mahkeme’de görülecek ve Corç Abdullah davasında Fransız devletinin usulsüzlüğünü ortaya serecek olan duruşma sırasında düzenlenecek eyleme katılmaya çağırdı.

Tüm katılımcıların yoğun ilgisini çeken gösterim ve söyleşi, 27 Ocak’ta tekrar buluşma çağrısıyla sona erdi.