Basın Açıklamasına Çağrı

Yer: İstanbul İsrail Konsolosluğu önü

Tarih: 31 Mayıs 2021 Saat: 12:30


Filistin’de savaş sürüyor!

İsrail yıkılmadan,

Emperyalistler kovulmadan,

Emekçi halka hürriyet yok!


31 Mayıs 2010 tarihinde Siyonistlerin saldırısına uğrayan ve mürettebatından 10 kişi alçakça katledilen Mavi Marmara gemisi, emperyalizme ve Siyonizme karşı mücadele edenler için bir turnusol kağıdıdır. Bugün Filistin’in yanında görünen istibdad rejimi, 2016 yılının Aralık ayında bir avuç doğalgaz için Mavi Marmara davasını düşürecek bir antlaşma imzalayarak İsrail ile işbirliğini yoğunlaştırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Şeyh Cerrah’a yönelik Siyonist saldırılar ve Gazze’nin İsrail tarafından bombalanması sırasında “sert” tepki gösteren AKP hükümetinin aslında İsrail ile normalleşmenin ilk adımı olarak İsrail enerji bakanı Steinitz’i Haziran’da Türkiye’ye çağırdığı anlaşılmış, istibdad rejimi bir kez daha suçüstü yakalanmıştı.

Emperyalizm ve Siyonizme Karşı Filistin Dostları olarak, Mavi Marmara katliamının 11. yıldönümünde hem Siyonist İsrail’i hem de onun açık ve gizli dostlarını telin etmek üzere İstanbul’da bulunan İsrail Konsolosluğu önünde toplanıyor, Filistin halkının tüm dostlarını basın açıklamamıza davet ediyoruz.