Fedayin Belgeselinin Gösterimini Gerçekleştirdik

Corç Abdullah’ın yaşamı ve mücadelesini anlatan Fedayin @Fedayinlefilm belgeselinin gösterimini gerçekleştirdik.

Emperyalizme ve Siyonizme Karşı Filistin Dostları olarak Lübnanlı devrimci tutsak Corç İbrahim Abdullah için bir araya geldik. 38 yıldır Fransa hapishanelerinde tutsak olan Abdullah’ın yaşamını ve mücadelesini anlatan Fedayin filmini hep beraber izledik.

Film gösterimimiz, Filistin meselesinin dünü, bugünü ve bizler için neden önemli olduğunu anlatan, başta Türkiye olmak üzere çevre ülkelerdeki işbirlikçi tutumun mahkum edilmesinin şart ve Filistin halkının kendisini her türlü araçla savunmasının meşru olduğunun altı çizilen bir konuşmayla başladı. Ardından, biri platformumuzu, diğeri ise Corç Abdullah’ı anlatan kısa birer konuşmayla devam etti. Son olarak filmin alt yazılarını Türkçeye çeviren platform üyesi yoldaşımız filmle ve çeviri süreciyle ilgili bir konuşma yaptı.

Film gösteriminin ardından önce “Corç Abdullah’a özgürlük! Filistinli Tutsaklara özgürlük!” pankartı önünde toplu bir hatıra fotoğrafı çektirdik.

Son olarak da filmi izlemeye gelen Filistin dostları, tutsak yoldaşımız Corç Abdullah’a göndermek üzere hazırladığımız kartpostallara içten dileklerini ve dayanışma mesajlarını yazdılar. Bu kartları toplu halde Corç Abdullah yoldaşımıza ulaştıracağız.

Fedayin filmini önümüzdeki aylarda başta İzmir ve Ankara olmak üzere farklı kentlerde de göstermeyi, İstanbul’da da yeni gösterimler düzenlemeyi planlıyoruz.